Zavřít reklamu

Big Pixel Studios, tvůrci Pocket Mortys, už další hry nevydají

Mobilní studio zřejmě neustálo dopad pandemie.

16. 12. 2020     Zdroj

Big Pixel Studios, vývojářské studio, které má na starosti mobilní titul Pocket Mortys, ohlásilo, že zanikne společně se začátkem příštího roku. Oznámení o nenadálém uzavření společnosti poskytla jedna z vývojářek na svém Twitteru. Podle Laurie James jde o další špatnou zprávu roku 2020. Vývojářka se podělila o další smutnou zprávu – Big Pixel Studios mělo ve vývoji zatím neoznámenou hru, kterou si už nikdy nezahrajeme.

Studio bylo v květnu 2018 odkoupeno mediální společností Adult Swim, která ho zaúkolovalo prací na svých vlastních značkách. Ze spolupráce vzniklo úspěšné Pocket Mortys, mobilní variace na Pokémony, kde místo kapesních příšerek chytáte různé alternativní verze Mortyho ze seriálu Rick a Morty. Rozpracovaná hra, která světlo světa už nespatří, se měla také inspirovat nějakou značkou Adult Swimu.

Není zcela jasné, co bylo příčinou uzavření studia. Pocket Mortys bylo relativním úspěchem a vlastníci pořád schopnostem studia věřili, když vývojářům dovolili pracovat na nových projektech. Příčinu se snad dozvíme v nějakém oficiálním oznámení, kterého se nepovćhybně brzy dočkáme. Zatím si můžete vyzkoušet bláznivé Pocket Mortys, které je ke stažení zcela zdarma na Androidu i na iOS.