Zavřít reklamu

Beast Boxing Turbo – Recenze

Taky chcete občas někomu dát přes ústa? Tak to pro vás mám účinnou formu terapie. Značka: Beast Boxing Turbo!

11. 11. 2012    

Jestli jste v pátek četli mou zprávu, asi vám došlo, že mé nadšení ze hry Beast Boxing Turbo je velké. Jsem sice člověk humanitně a pacifisticky zaměřený, ale pro box mám slabost. Už za pradávných časů jsem se snažil najít dobrou boxerskou hru v prohlížeči nebo v CD. A tiše jsem záviděl konzolistům. Jako malou kompenzaci jsem přijal hru od nezávislého studia z Kalifornie. A byla to kompenzace zcela uspokojující.

Mezi provazy

Hlavním hrdinou není muž. Není to Rocky ani Zuřící býk. Tady si rukavice natáhla na pracky holka Char. Je štíhlá, trochu pobledlá, ale jinak docela hezká sexy brunetka s pořádnou ránou. Její konání se tedy spíše posouvá k Million Dollar Baby. Ale na vrchol žebříčku se může dostat každý, neberete ji na lehkou váhu. Nejprve začnu u ovládání. Vystačíte si se šipkami a třemi tlačítky. Dva tlačítka fungují jako pěsti a třetí jako speciální úder. Pak už je zcela na vás, jestli budete soupeře oťukávat direkty,  rozdávat háky, nebo vypálíte špetku kontrů přímo na bradu. Po úspěšném kombu se vám rukavice rozohní. Posléze dáváte mnohem silnější dardy. Ale zápas není jen o útočení. Kvůli úderům vám ubývá síla, takže musíte poté krátce posečkat v krytu.

Co se týče nepřátel, tak ty vidíte z pohledu první osoby. Prostě se jím díváte do těch jejich šeredných, páchnoucích ksichtů. Mají také pár fíglů, a některé z nich bolí. Hodně bolí. Vaši oponenti jsou z čeledi zvířat, ale setkáte se také s kostlivcem nebo s něčím na způsob E.T.ho.

Zápas se hraje na dvě vítězná kola. Setkáte se s tuctem vyzyvatelů a čtyřmi turnaji. Samotní vyzyvatelé jsou legrační a strach vám asi nenaženou. Jejich eliminace ale není vůbec snadná. Pokud už nějaký zápas prohrajete, musíte ho zopakovat. A pokud jste již těsně pod vrcholem, prohra vás vrací o boxera zpět. Než se pustíte do ringu, můžete se naučit pár taktik v praktických tutoriálech.

Cink, cink! Ať žije leveling!

Vaší motivací nebude jen sejmutí jiných boxerů. Za vyhraná utkání dostanete zlaťáky, ty si pak rozdělíte do atributů (sílá, rychlost, blokování, obrana atd.), nebo si nakoupíte lepší vybavení. Naštěstí si můžete pár zlatých nasyslit napak, protože i za prohru dostane menší ranec žoldu. Je to jednoduché, přesto dostatečně motivační a zábavné. Rozhodně doporučují nezanedbat jakoukoliv oblast vaší slečny.

Musím pochválit grafiku a zvuk. Grafika je ručně malovaná, spíše na způsob komiksu než na zobrazení skutečného televizního mače. O audio se stará v menu kytarová melodie, která vás jistě bude vytrhávat z ospalosti lépe než plechovka Red Bullu. Nebo vám to alespoň nebude ani podesáté protivné. Texty jsou vedeny formou krátkých větiček, které by se vešly asi na půlku A4.

Musím hru i trochu pokárat. Technický stav hry byl celkově dobrý. Dvakrát mi hra spadla při přehazování nakoupených propriet. Trápí mě, že zde trestuhodně není multiplayer, ani Spitscreen. Hra by tak určitě dostala jiný náboj, a dokážu si představit ty obří řeže s kamarádem nebo s náhodným člověkem. Hra vám v singlu vydrží na pár hodin. Elán pokračovat by tu byl, jen těch soupeřů je málo. Škoda. Hru si mohou zahrát majitelé PC a Maců.

Beast Boxing Turbo je skvělý a zároveň oddechový počin, který jen tak nevybledne. V Goodhustle Studios odvedli velmi dobrou práci. Akorát mě dost štve absence hry pro dva hráče či souboje na jedné obrazovce. Beast Boxing Turbo bych přirovnal k hovězímu guláši, který miluji. Jeho jednoduchost a preciznost z něj dělají neodolatelnou záležitost. Jen ta trvanlivost je krutě nízká. Přesto to pro mě byla nakládačka. V pozitivním slova smyslu.

Klady

- Je to box
- Obtížnost
- Levelování, dostatek předmětů ke koupi

Zápory

- Délka hry
- Chybí multiplayer, Splitscreen

Hodnocení: 80%