Zavřít reklamu

Battlepalooza je battle royale zasazené do skutečných měst

Nové battle royale vás přenese do ulic světových metropolí

24. 11. 2020     Zdroj

V poledních letech velmi oblíbený žánr battle royale láká v současnosti všechny druhy hráčů. Zatímco kompetitivní část herního publika dává přednost Player Unknown’s Battlegrounds nebo Call of Duty: Warzone, počiny jako Fall Guys cílí na co nejširší spektrum hráčů, včetně těch příležitostných. Nová mobilní hra Battlepalooza od studia nWay by se chtěla zařadit spíš do té druhé skupiny. Žánr navíc okoření propojením herního světa s reálnými lokacemi.

Battlepalooza nabídne možnost bojovat na mapách vytvořených podle dat z Google map, nelze si ale vybrat jakoukoliv lokaci. Hra nabízí pouze už předpřiravené množství bojišť v různých městech včetně Las Vegas, San Francisca a Paříže. Vývojáři z nWay tak jdou zcela jinou cestou než takový Pac-Man Geo. Ten nechal hráče vygenerovat mapu z mapy dle jejich výběru. To by ale zřejmě v případě Battlepaloozy znamenalo otravně pomalý matchmaking a designově chudé úrovně.

Hratelnostně se Battlepalooza inspiruje u MOBA her. Důležitou roli hrají RPG prvky a studio zmiňuje i prvek náhody, který má unikátně oživit každou z her. V těch se proti sobě postaví buď dvacet čtyři sólo bojovníků nebo skupinky po dvanácti či osmi hráčích. Battlepalooza vychází 10. prosince na Android a iOS.