Zavřít reklamu

Battlefield: Bad Company 2 – Dojmy z PS3 bety

Dojmy z válečné akce Battlefield: Bad Company 2!

29. 1. 2010    

Před několika měsíci někteří šťastlivci dostali klíč do PS3 bety. Především se jednalo o náhodně vybrané lidi firmou Electronic Arts, některé novináře a také pro ty, kteří si hru předobjednali v internetových obchodech. Měli jsme štěstí, a klíč do bety jsme získali a proto se o naše dojmy s vámi rádi podělíme. Ze začátku připomenu, že tato betaverze byla dostupná pouze pro konzoli Playstation 3. Majitelé PC a Xboxu 360 si museli počkat do 28. Ledna roku 2010. Po zadání správného a nepoužitého klíče se vám na Playstation Store odemkla beta. Celý soubor měl něco přes 1GB. V tomto souboru se skrývala jedna multiplayerová mapa s názvem Arica Harbour. Mapa se činí obrovskou rozlohou a díky tomu byla možnost si vyzkoušet boje v ulicích menšího městečka, přístavu či plavání v moři. Do jedné hry se mohlo připojit až 24 hráčů a díky moderní technice teprve začíná ta pravá válečná vřava.

Samozřejmě že i druhý díl Bad Company je zasazen do dnešní doby a tomu také odpovídá výbava, se kterou se ženete do bojů. Při každém respawnu máte možnost si vybrat jednu ze čtyř daných profesí. První je klasický voják, který může doplňovat munici pomocí bedýnek, které může rozhazovat. Dále je tu inženýr, který může spravovat všechnu techniku. Nechybí ani zdravotník, který může rozhazovat lékárničky po celé mapě, které uzdravují zraněné spolubojovníky. A na závěr je tu zvěd. Ten používá ostřelovačskou pušku a speciální maskování. V každé profesi se můžete dovybavit v rámci možností dané specializace. Toto dovybavení si můžete stále rozšiřovat pomocí bodů, které získáváte za zabíjení nepřátel a plnění úkolů. Abyste nemusel neustále chodit pěšky, jsou k dispozici válečné dopravní prostředky (čtyřkolky, džípy, obrněná vozidla, tanky a helikoptéry). Bohužel helikoptéry nebyly v betaverzi k dispozici a musíme si počkat na plnou hru. Pokud jde o herní režim, ten byl pouze jeden jediný. V tomto módu proti sobě bojují Rusové proti Američanům. Jeden z týmu se dostane do role útočníků a má za úkol ničit několik určitých bodů, kterých je na mapě rozseto opravdu dost. Druhý tým v roli obránce musí zabránit zneškodnění těchto bodů. Jedno kolo může trvat i více jak jednu hodinu, protože žádný tým přeci nechce prohrát. Naštěstí když útočící tým narazí na silný odpor a nemůže zničit daný bod, tak hra po nějakém čase skončí a vítězem se stávají obránci. A když se útočníkům podaří vše zneškodnit tak vyhrají.

Díky moderním zbraním a otevřenému bojišti není problém dostat nepřítele na poměrně velkou vzdálenost. Samozřejmě nechybí zničitelné prostředí, které do hry přináší vice realističnosti, než ostatních hrách. Také nás překvapilo, že vydržíte dva až tři zásahy a poté se kácíte na zem. Každý tu má počet životů a doplnit si je můžete pouze u medika. Takže nečekejte nic takového jako v sérii Call of Duty, kde se vám po chvíli automaticky doplňují životy a ještě k tomu vydržíte mnohem více než v Bad Company 2. Technické zpracování Bad Company 2 nepřináší revoluci, ale na poměry jiných stříleček si vedou opravdu dobře. Za celou dobu hraní jsem nepostřehl jediný problém s grafikou. Prostě vše běhalo, jak mělo. Grafika hry je trochu vylepšena oproti prvnímu dílu. Fyzikální a destrukční model také prošel malými, ale znatelnými změnami. Všechno se rozpadá realističtěji a efektivněji. Když vám někdo uteče do baráku tak za ním pošlete granát a uvidíte, jak se na něho budova hroutí. Takže si nemyslete, když někde jste schovaní, že jste v bezpečí. Ani omylem. Ve hře se dá opravdu zničit skoro všechno, až na některé statické objekty.

Celkově hra vypadá ohromně a nedá se jí skoro nic vytknout. V plné hře se můžeme těšit i na plnohodnotný singleplayer, který bude navazovat na dění v prvním díle. Battlefield: Bad Company 2 je opravdu pořádná akční hra, a pokud se vám líbil první díl, tak vám Bad Company 2 nesmějí doma chybět.

Klady

Zápory

Hodnocení: 77%