Zavřít reklamu

Batman je mrtev! Jeho památku budou střežit Gotham Knights

Gotham Knights překvapují svým zpracováním. Podobnou hru jsme nečekali.

24. 8. 2020    

Batgirl stojí před hodinami s věží. Gotham Knights

Během prezentace DC Fandome došlo k představení dlouho očekávané nové hry s Batmanem. Jenom s tím rozdílem, že temný rytíř ještě před začátkem hry za záhadných okolností zemře. V Gotham Knights tak jeho povinnost chránit obyvatele města přejímají ostatní členové batmanovské rodinky, kteří se představili v prvním traileru.

V Gotham Knights si zahrajeme za čtyři superhrdiny. Na výběr budeme mít hru za Robina, Batgirl, Nightwinga a Red Hooda. V nepřítomnosti netopýřího muže ve hře i tak zůstává soubojový systém známý z Arkham her. Každá z postav se bude odlišovat charakteristickým způsobem boje a množstvím speciálních schopností. Jako ochutnávku vývojáři z WB Montreal nabídli sedm minut z pre-alpha verze hry.

Ačkoliv soubojový systém zůstává podobný tomu v předchozích batmanovských hrách, Gotham Knights vypadá v akci dost odlišně než třeba poslední Arkham Knight. Do hry přibývají RPG prvky v podobě získávání zkušeností a upravování postav přímo na svou míru. Posun k jinému žánru během hry reprezentují i čísla, uvádějící množství zranění, které každým útokem postavy nepřátelům způsobí.

Zvyšování úrovně postav ovlivní i obtížnost jednotlivých setkání s nepřáteli. Vývojáři zmínili souboj s Mr. Freezem, kterým končí ukázka ze hry. Setkání s fanouškem všeho mraženého bude diametrálně odlišný, pokud hráč přijde s postavou na první úrovni oproti souboji, kde se hráč s postavou už dostal na vysoký level.

Hra nabídne možnost průchodu společně s kamarádem v kooperativním režimu. Do multiplayeru se kolega bude moci zapojit kdykoliv. Zapojení funguje stejně jako například v LEGO hrách. Stačí vzít druhý ovladač a po zmáčknutí tlačítka se dostanete okamžitě do hry.

Při představování jednotlivých novinek se dere do mysli srovnávání s konkurenčními Avengers od Crystal Dynamics. Dle komentářů vývojářů si budeme podobně vybírat mise, do kterých se pustíme. Hrdiny si budeme moci upravit množstvím kosmetických doplňků a je možné, že se časem dočkáme i nových hratelných postav.

Hra vychází na PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X a Xbox One někdy v průběhu roku 2021.