Zavřít reklamu

Baccarat nebo Blackjack? Ne, Plátýnko!

Komerční sdělení

13. 9. 2021    

Platýnko sazka.cz

Velmi často kladena otázka nejen mezi začínajícími hráči ve světě online kasin. Otázka, na kterou jen těžko najít uspokojivou odpověď. Zastánci první strany říkají, že online Blackjack je velmi jednoduchý na pochopení a prakticky nepotřebujete žádné komplexní znalosti na to, abyste věděli i v malém zahrát velkou hru. Fanoušci Baccaratu tvrdí, že výhoda kasina je při hře Baccarat prakticky zanedbatelná, pravidla jsou velmi jednoduché a rozhodujete pouze o tom, kde a kolik vsadíte. Každá z her má své výhody a nevýhody. Proto, pokud toužíte po alternativě, která nabízí stejnou míru zábavnosti, rychlosti a jednoduchosti, vyzkoušejte online Plátýnko.

Co je Plátýnko?

Plátýnko je stará karetní hra, která se dostala do České republiky přibližně v 19. století. Největšího zájmu získala právě během největších represí v socialismu. Tehdy se hrávala mezi černými bookmakery na dostizích, či v tajných místnostech hospod a bytů. Často se hrávala pouze v úzkém okruhu spřátelených hráčů a dobrých známých. Jedním z takových hráčů byl i hudební skladatel a textař Michal Horáček, jehož inspirovala při tvorbě písně „Srdce jako kníže Rohan“. Jak se časy komunismu v ČSSR skončily, i tato hra skončila v zapomnění.

Z hluboké studnice zapomnění hru Plátýnko vytáhli čeští programátoři z Tech4Betu. Jedná se o společnost ačkoli mladou, zato se zkušeným týmem vývojářů, kteří se rozhodne nebáli pustit se do této legendy a možná tak oživit její zašlou slávu. Pojďme se společně podívat, jak se jim to podařilo.

Grafický design hry působí jednoduše a interaktivně. Nejdůležitější je herní pole. To je složeno z osmi sloupců a 4 řádků. V sloupcích jsou uspořádány symboly stejné hodnoty ale všech čtyř barev. V řádcích se nacházejí symboly všech hodnot, tedy od 7 po eso, jedné barvy. Napravo od herního pole najdete žetony. Zvolíte si hodnotu sázky a umístěte je na kartu (y), na které chcete vsadit.

Pravidla hry Plátýnko

Smyslem hry z pozice hráče je tipnout si, která karta nebo karty budou vytaženy z balíčku mariášových karet. Vy si určujete, na kolik karet chcete uzavřít sázku. Doporučujeme vám vsadit si alespoň na 8, případně 10, pokud se chcete pojistit. Při větším počtu sázek, se snadněji dostáváte do minusu, při nižším počtu sázek, vstupujete do zvýšeného rizika. Když sázky uzavřou i ostatní hráči, hra začíná …

Bankéř z balíčku celkově vytáhne 8 karet. Každá z nich má jinou váhu, ve smyslu výhernosti. První trojice vytažených karet vám nadělí dvojnásobek vsazené částky se správným tipem. Následující dvě karty disponují trojnásobným koeficientem. Se šestou a sedmou kartou se můžete těšit na čtyřnásobek vsazených žetonů a poslední karta, která se vytáhne z balíčku, se nazývá také „Haupttrefa“. Je ta nejdůležitější až s desetinásobným koeficientem výhry a neuvěřitelnými možnostmi změnit celkové poměry ve hře. Pokud, že se vám celé kolo dařilo, tak Haupttrefa se vám postará o velmi příjemnou celkovou výhru. V případě, že jste nebyli až tak úspěšný a padne vám právě tato karta, můžete být klidný a pravděpodobně odejdete s vyrovnaným balancem.

Ať už patříte mezi mladší nebo starší generaci hráčů, hru Plátýnko byste rozhodně neměli přehlížet. Hra je velmi zábavná a chytlavá. O to více, pokud se zapojí další hráči. V současnosti si ji můžete zahrát pouze v jediném online českém kasinu, SazkaHry. Věříme však, že jakmile se navrátí její zašlá oblíbenost i ostatní kasina ji po čase dostanou do vlastní nabídky kasinových her.

Komentáře nejsou povoleny.