Zavřít reklamu

Asterix s Obelixem nás potěší svými novými dobrodružstvími

Asterix & Obelix XXL 3 je na cestě a dočkáme se také remaku hry Asterix & Obelix XXL 2.

9. 7. 2018     Zdroj

Během víkendu se událo poměrně velké překvapení. Nejoblíbenější Galové Asterix a Obelix se vrátí v rámci videoher. Tito dva hrdinové a celá jejich galská vesnice je známá nejen v Evropě, ale po celém světě. Jejich popularita by nyní mohla být ještě vyšší, neboť se tvůrci původních her, rozhodli vytvořit další hry s touto populární komiksovou dvojicí.

Asterix s Obelixem jsou zpátky!

Videoher vznikla kolem této komiksové dvojky také spousta, ale poměrně rozdílných kvalit. Asterix & Obelix XXL byl jeden z podařenějších titulů a byl mezi hráči poměrně oblíbený. Není tedy divu, že tvůrci udělali i pokračování. Tehdy hra vyšla pro PC a PlayStation 2. Vydavatelství Microids se nyní rozhodlo, že Asterix & Obelix XXL 2 si zaslouží remaster.

Jeden remake již kdysi vznikl, a to pro Nintendo DS a PlayStation Portable. Dá se předpokládat, že remake pro současné konzole však bude vycházet z původní verze hry. Příběh zůstane zachován. Ten popisuje dobu, kdy Julius Caesar nechal vystavět zábavní centrum, které se jmenuje Las Vegum. To má čtvrti Lucksore či Little Venetia. Hra si tak dělá srandu ze současné popkultury.

Remake dorazí poměrně brzy. Dočkáme se již 29. Listopadu pro PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Tohle je opravdu parádní zpráva a kromě toho se dočkáme i plnohodnotného pokračování. Asterix & Obelix XXL 3 je rovněž ve vývoji. Tentokrát se máme dočkat mnohem věrnějšího zpracování vůči komiksům a hra je v plánu pro stejné platformy jako remake. Datum vydání nebylo konkrétně stanoveno, ale počítá se s vydáním na konci příštího roku.