Zavřít reklamu

Assassin’s Creed 3: Liberation – Preview

Assassins Creed 3: Liberation bude klíčovým titulem pro Playstation Vita. Naše preview vás o tom přesvědčí.

5. 9. 2012    

Assassins Creed 3: Liberation by měl být další hrou, která pomůže prodejům konzole Playstation Vita. Přiznejme si to od vydání Uncharted: Golden Abyss toho na Vitě v podobném rázu příliš nevyšlo a do dnes je potíž na ni pořídit něco hodně nabušeného. Na E3 byl Assassins Creed 3: Liberation oznámen a my se na něj nyní podíváme blíže. Sluší se ještě připomenout, že Liberation je již druhým dílem určeným výhradně pro účely handheldu od Sony. Assassins Creed: Bloodlines byl exkluzivitou pro PSP a hlavním hrdinou byl Altair.

Assassin v sukni

Spoustu lidí by mohla zmást ona číslovka 3 v názvu hry. Je to proto, že Liberation bude vyprávět souběžný děj s oficiálním Assassins Creed 3, který se podívá na hlavní konzole včetně nového Nintenda Wii U. Dokonce je naznačeno, že by se děj Liberation měl střetnout s tím, který prožije hlavní hrdina třetího dějství, Connor. Nehledě na to, že má proběhnout i jakési spojení s Desmondem.

Premiérově v sérii je využita hlavní hrdinka. Tentokrát se dostaneme do role mladé assassínky jménem Aveline de Grandpre. Známe i její kořeny. Matka pocházela z Afriky, otec z Francie. Jen díky tomu, že otec byl boháčem, se Aveline nestala otrokem, tak jako ostatní děti v jejím věku. Poté co Aveline vyrostla, rozhodla se, že je třeba s tímto přístupem něco udělat a rozhodne se zapojit do války proti mocnostem. Není to však tak snadné a jen díky dobrému vedení mentorky Agáty se Aveline dostane do New Orleans, které začátkem 18. století postavili Francouzi. Aveline se zde ocitá koncem 18. století a její boj za svobodu začíná.

Během putování s Aveline si prohlídneme nejrůznější americké končiny. Autoři hry slibují, že nás rozhodně nečeká pouze New Orleans. Však už první díl fascinoval mnoho lidí tím, kam všude bylo možno odcestovat. Nicméně zde bude jen jedno velké město a sem tam se podíváme i do divočiny. Navíc hlavní hrdinka by na tom pohybově i zdatně měla být obdobně jako Connor, což znamená, že by měla být schopná lézt a skákat po stromech. Slíbenými lokacemi jsou mayské pyramidy či dokonce Mexický záliv. V této době navíc nebude z příběhu zřejmě úplně jasné, kdo za vším tím svinstvem bude stát a proti komu Aveline vlastně bojuje. Kromě francouzů by se zde měli pohybovat také španělská a britská vojska. Zda bude mít Aveline možnost zůčastnit se námořní bitvy, není jasné, ale spíše bychom na to nevsázeli. Tahle lahůdka nás zřejmě čeká pouze v Assassins Creed 3. Přesto se ale dostaneme i na řeku v malé loďce, kterou budete ovládat. Ve hře by se měla objevit i místní fauna, tudíž hladoví aligátoři už se na vás těší.

Co zvládne Connor, zvládne i Aveline

Ovládání by mělo doznat jen drobných změn. Veškeré hlavní ovládací prvky zůstanou namapované, tak jak jsme zvyklí z velkých konzolí. Jediným rozdílem bude to, že Liberation využije přednosti malé kapesní konzole k tomu, abychom některé interakce mohli provádět dotykem na displeji. Takovou možnost jsme měli již ve zmíněném titulu Uncharted: Golden Abyss. Díky tomu by mělo být vše intuitivnější, nicméně chlapci z Ubisoftu přiznávají, že veškeré funkce půjde provádět i skrze běžná tlačítka. Dokonce si hrají s myšlenkou využití zadní dotykové plochy. V Uncharted bylo možné díky ní šplhat po laně.

Pokud jde o plnění misí, měla by tu být jistá variabilita. Opět by měla mít Aveline na výběr, jakým způsobem onu misi vyřeší. Potichu, hlučně, pomalu, obezřetně, prudce, agresivně? To je jen na vás. Vždy by mělo být k dispozici více řešení, čímž se hra stává zajímavější.

Boj by měl zůstat věrný tomu, co ze série známe. Určitě se dočkáme několika nových pohybů a různých komb. Repertoár pohybů by měl být stejný jako v případě Assassins Creed 3, kdy Connor už z předváděček zvládá neskutečné věci a Aveline je dokonale napodobí. Autoři potvrdili, že engine vše dokonale zvládne. Aveline však bude také mrštná mrška a tomu co se hne, bude neprodleně useknuto cokoliv. Specialitou by měla být možnost řetězového komba. To znamená, že Aveline po určitém počtu zabití dokáže takzvaně zpomalit čas a rozvrhnout si následující kroky. Označí si ve zpomaleném módu své cíle a poté nemilosrdně zaútočí. Zbraní by mělo být dostatek, novinkou v repertoáru je rozhodně bič, s kterým je možné se ohánět a dokonce si s ním přitahovat své nepřátele. Potvrzeny byly házecí nože, mačeta, ale i pistole a samozřejmě skryté čepele.

A co zvládne PS3, to zvládne i PS Vita

Assassins Creed 3: Liberation slibuje doslova grafické hody. A aby taky ne, vždyť už z dostupných materiálů vypadá hra na PS Vita perfektně. Tvůrci dokonce použili úplně stejný engine jako v Assassins Creed 3, jen mu upravili specifikace pro malou konzoli. Čekejte tedy maximálně ostrý obraz, detailní textury, perfektní animace, s tím souvisí i brilantní ozvučení a dabing. V poslední řadě je třeba zmínit i špičkový soundtrack, který hru doprovodí, což je v této sérii doslova zvykem.

Hra bude obsahovat i multiplayer, který zatím nebyl představen a vývojáři nás s ním teprve seznámí. Nicméně dají se očekávat základní módy, jako u AC: Brotherhood a Revelations. Navíc zde bude fungovat propojení mezi PS Vita a PS3, díky čemuž si můžete odemknout bonusový obsah a další věci.

Assassins Creed 3: Liberation působí vynikajícím dojmem. Mohlo by jít o skutečně velkou hru, která by mohla pomoci PS Vita ji opět postavit na nohy. Hra nabízí v podstatě vše co Assassins Creed 3 a navrch hrdinku něžného pohlaví a alternativní děj. A kdy se hry dočkáme? No přeci ve stejný den, jako vychází Assassins Creed 3. Assassins Creed 3: Liberation vyjde exkluzivně na PS Vita 31. října.