Zavřít reklamu

Apple chystá vlastní kapesní herní konzoli

Jste-li příznivci kapesních nebo chcete-li mobilních herních konzolí, zbystřete.

12. 5. 2021     Zdroj

Kapesním nebo chcete-li mobilním herním konzolím ještě neodzvonilo. Vyplývá to alespoň z čerstvého úniku informací, který se objevil na jednom korejském fóru. Tamní diskutující totiž tvrdí, že se chce tímto konzolovým směrem vydat nová velká ryba – konkrétně Apple.

Ačkoliv jsou práce na herní konzoli Applu dle všeho zatím v plenkách, typově by se mělo jednat o zařízení velmi podobné Nintedu Switch. Poměrně zajímavé je pak to, že pro něj chce Apple vytvořit zbrusu nový procesor zaměřený právě na gaming s velmi výkonnou grafickou složkou. Počítá se rovněž s displejem disponujícím vysokým rozlišením či vyšší obnovovací frekvencí, díky čemuž bychom se měli užít hraní ve velmi dobré kvalitě.

Apple podle úniku myslí rovněž na zajištění co možná nejkvalitnějších her. Jednat totiž má s mnoha předními vývojářskými studii, mezi kterými nechybí například Ubisoft, jehož tituly v čele s Far Cry, Assassin’s Creed či Watch_Dogs by rád na své konzoli viděl. Zda se mu to podaří je nicméně v tuto chvíli otázkou stejně jako to, zda konzoli vůbec dotáhne do zdárného finiše. Podobných projektů má totiž Apple rozpracováno mnoho a rozhodně ne všechny dotáhne do konce. Zrovna tento by ale byl více než zajímavý, takže nezbývá nic jiného než doufat, že se tak stane.