Zavřít reklamu

App Store zakázalo hru kvůli příliš realistickému vyobrazení násilí

Násilí ve hrách je tématem starým jako médium samo. Jeho příliš realistické vyobrazení přitom vykoledovalo spoustě her zákazy prodejů a zásahy cenzorních sborů. Mezi takové projekty se teď řádí i adventura The Procession to Calvary. Monty Pythony inspirovanou hru nechce na svém obchodě s aplikacemi Apple ani vidět. Jako důvod uvádí právě příliš realisticky vyobrazené […]

10. 12. 2020     Zdroj

Násilí ve hrách je tématem starým jako médium samo. Jeho příliš realistické vyobrazení přitom vykoledovalo spoustě her zákazy prodejů a zásahy cenzorních sborů. Mezi takové projekty se teď řádí i adventura The Procession to Calvary. Monty Pythony inspirovanou hru nechce na svém obchodě s aplikacemi Apple ani vidět. Jako důvod uvádí právě příliš realisticky vyobrazené násilí.

The Procession of Calvary přitom již vyšlo na Steamu, kde se s žádnými problémy nesetkalo. Počítačová platfroma má samozřejmě benevolentnější podmínky pro přijetí aplikací, i tak se však krok Applu jeví jako dost drastický. Americká společnost si chce u her dostupných na iPhony udržet jak kvalitní, tak určitou morální laťku, kterou The Procession to Calvary zjevně nedokázalo přeskočit. Vývojář Joe Richardson se proti rozhodnutí odvolal, zatím ale nedostal od Applu žádnou reakci.

Ve hře se objevují násilné smrti, kdy rytíři z výstřižků zabíjejí jiné postavy z výstřižků. Absurdnost situace okomentoval Richardson na Twitteru montáží násilností ze hry, které cenzuroval pomocí obrázku jablka.

Verzi na PC kritici hodnotili velmi pozitivně, byla by tedy škoda, kdyby se neukázala na iOS. O vydání na Androidu zatím nic nevíme. Pokud si ale chcete hru vyzkoušet na počítači, na Steamu vás v současné chvíli vyjde na necelých devět Euro.