Zavřít reklamu

Apex Legends pro smartphony klepe na dveře

Máme tu nějaké fanoušky Apex Legends?

11. 2. 2021    

apexlegends

Jestli se nějaká hra těší v poslední době velmi slušné popularitě, která navíc strmě narůstá, je to Apex Legends z dílny EA. Jeho další exploze oblíbenosti by přitom mohla být již velmi blízko, jelikož se chystá vykročit i na smartphony. A právě o tomto kroku nyní poodhalil řadu zajímavostí portál IGN India. 

Podle výše zmíněného portálu spolupracuje na vývoji hry Tencent ve spolupráci s Respawn Entertainment s tím, že by měl být titul uvolněn v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku. V jaké formě bude nicméně zřejmě zatím neví ani samotní vývojáři, jelikož v úvahu zatím připadá hned několik možností. Jednat se může buď o oddělený titul od původní verze hry po vzoru PUBG Mobile, o cross-play titul nebo o doplňkový titul pro titul hlavní, který by sloužil spíše k jeho propagaci a rozšiřování hráčské základny například pomocí možností získat přes něj bonusy a tak podobně. 

Co se týče hardwarové podpory, mobilní Apex Legends by měl běžet v případě iOS na iPhonech s procesory Apple A11 Bionic a novějšími (tedy na iPhonech 8 a novějších) a v případě androidích telefonů na strojích s čipsetem Snapdragon 625 nebo vyšším.