Zavřít reklamu

AMD nenápadně představilo novou grafickou kartu

AMD před několika dny představilo novou grafickou kartu, a to mimo Computex.

15. 6. 2018     Zdroj

AMD před pár dny velice nenápadně představilo novou grafickou kartu s názvem Radeon Pro V340. Samozřejmě se nejedná o kartu vyrobenou 7nm výrobním procesem. Kdyby tomu tak bylo, tak bychom ji viděli na letošním Computexu. Každopádně je tento krok od AMD logický – přece nebudou zastiňovat své nejnovější a nejlepší grafické karty vyrobené 7nm výrobním procesem „vedlejší“ grafickou kartou. Radeon Pro V340 je „dvojitá“ Vega 10 s 16 GB + 16 GB (dohromady 32 GB) HBM2 pamětí.

Tato grafická karta byla představena prezentací od Nicka Pandhera (ředitel obchodu v AMD). Radeon Pro V340 je jednou z prvních grafických karet od AMD, která má 32 GB HBM2 pamětí a je určena především pro sdílení, a to až pro 32 uživatelů. Na úryvky z prezentace Nicka Pandhera se můžete podívat v galerii níže.

Poskytovatelé, kteří nabízejí počítačový výkon, mohou tuto kartu skvěle využít k tomu, aby mohlo více uživatelů používat jednu grafickou kartu. Také ovladače pro Radeon Pro V340 už jsou na světě a nesou označení AMD686C.4, přesněji AMD Radeon Pro V340 MxGPU, kdy MxGPU znamená multi-GPU (jak už jsem v úvodu zmínil „dvojitá“ Vega 10). Tato karta také podporuje nejnovější kodek H265, který se stává každým dnem čím dál tím více rozšířeným.

Další klíčovou funkcí je nativní podpora balíčku Adobe Creative Cloud, což je velice zajímavé, jelikož většina grafických designérů pro svou práci používá grafické karty od Nvidie, a to hlavně kvůli jádrům CUDA. Nemůžeme prozatím říct, jak moc je tato podpora obsáhlá, každopádně tímto krokem AMD proniká do uzavřeného ekosystému profesionálního digitálního světa.