Zavřít reklamu

ADR1FT – Preview

Kdo by se nechtěl podívat do vesmíru? Teď máte tu možnost se hrou ADR1FT!

28. 1. 2016    

Každý z vás už jistě někdy zatoužil po tom dostat se do vesmíru, nebo do konce na Měsíc. Pokud si to ale nemůžete dovolit, tak vás určitě bude zajímat nová hra od společnosti Threeonezero.

O co vlastně jde?

Jedná se o hru FPX (First Person Experience), což díky skvělé grafice a reálnému prostředí vypadá neskutečně nádherně. Vývojáři ale nezůstali pouze u staré dobré počítačové obrazovky. Tentokrát stvořili hru, která se bude hrát s Oculus Riftem. To znamená, že se opravdu PŘENESETE do virtuálního světa a budete si vychutnávat každý okamžik jako nikdy předtím, ještě nikdy nebylo lidstvo tak blízko vesmíru jako dnes.

ADR1FT Screenshot 04

Příběh

Píše se rok 2037 a vy jste byli vysláni do vesmíru, studovat nějaké rostliny, bohužel situace, ve které se ocitnete nebude zrovna moc příjemná. Taky se není čemu divit když se vám před pár okamžiky stalo něco zlého a zničilo celou vesmírnou stanici. Ke vší smůle se váš skafandr rozbije a rychle z něj začne unikat kyslík. Nezbývá vám tedy nic jiného, než nacházet bomby s kyslíkem po rozpadlé stanici a pátrat po příčině havárie, cestou jistě najdete mnoho různých věcí, které vás posunou o krok blíž k cestě domů.

Zmiňované informace o nehodě můžete zjišťovat ze záznamníků, který u sebe mají mrtví kosmonauti, kteří neměli zdaleka takové štěstí jako Vy. Lze u těchto mrtvých kosmonautů nacházet také různé artefakty. Po rozluštění různých hlavolamů a hádanek se vám konečně podaří vrátit zpátky na Zemi.

ADR1FT VOCALIS 05

Herní prostředí

Jelikož se nacházíte ve vesmíru, tak máte nádherný výhled na naši matičku Zemi, tento úchvatný pohled v člověku dokáže probudit city. Jinak tam toho asi moc k vidění nebude až na obrovskou rozpadlou stanici, ve které se odehrává v podstatě celá hra. Uvnitř vesmírné stanice se nacházejí různé rostlinky, dokonce i stromy, poletují tam listy, papíry, tužky a vůbec všechno co si tam kdo vzal, někdy k vám doletí i něco co se může velice hodit, třeba takový tablet.

Údajně můžete plout vesmírem jak daleko chcete, ale jakmile vám dojde kyslík, tak zemřete. Z rádia vám bude vyhrávat krásná klavírní hudba. Dle mého názoru je hra vyrobena tak, aby zaútočila na naše emoce a my podlehli té kráse toho všeho co vývojáři dokázali. Stačí se podívat na trailer a hned vám všechno dojde.

ADR1FT Screenshot 05

Vývoj hry

Hru stvořil bývalý zaměstnanec Microsoftu Adam Orth, který si na pomoc přizval své kolegy, aby mu pomohli. Snažili se udělat hru, ve které nebude žádné násilí. Vývojářům trvalo 13 měsíců než hru dokončili, bylo jich na to pouze 6 a občas jim pomohl nějaký animátor. Tým se inspiroval několika filmy jako například: Gravitace, Vesmírná odysea, Proteus,.. . Grafika hry se během vývoje prý velice měnila, až ji nakonec dotáhli takřka k dokonalosti.

ad2

Hlavní postava

O hlavní postavě se toho moc říct nedá. Je to bohatá a úspěšná kosmonautka, která se stala velitelkou mise. Její jmého je Alex Oshima a nepřeje si nic jiného než přežít a vrátit se zpět na Zemi, v tom jí ale budete muset pomoct.

ADR1FT Screenshot 02

Vydání

Původní datum vydání bylo plánováno na září 2015, ale kvůli Oculus Riftu, s tím vývojáři počkali. Na Windows tedy vyjde 28. března 2016 a na konzole (PlayStation 4, Xbox One) později.