Zavřít reklamu

8-bitová plošinovka Tcheco in the Castle of Lucio vychází na Android a iOS

Vraťte se do dob 8-bitových konzolí ve velkém stylu.

13. 1. 2021     Zdroj

Plošinovky jsou jedním z nejstarších herních žánrů. Na prvních domácích konzolích představovaly různé hry, ve kterých mohli hráči poskakovat po různých plošinách, velkou část tehdejší nabídky. Na takovou minulost svým způsobem vzpomíná nová plošinovka Tcheco in the Castle of Lucio, která chce svým zpracováním vzdát hold klasickým 8-bitovým hopsačkám.

Ve hře pomůžete titulnímu Tchecovi utéct ze záhadného hradu plného tajemných nepřátel. Vaše snažení je rozděleno na 65 jednotlivých úrovní narůstající obtížnosti. Vývojáři se chlubí přístupnou hratelností a unikátním smyslem pro humot. Recenze na Steamu, kde hra vyšla již před pěti lety, jim zjevně dávají za pravdu. Tcheco by vám měl vydržet na dvě hodiny plné zábavy.

Po loňském rozšíření na konzole se hra dostane na mobilní platfromy už ve středu 13. ledna. Cenu hry zatím neznáme, ale určitě nebude zdarma. Tcheco in the Castle of Lucio vyšel na Steamu za cenu 1 eura, například na Switchi za něj vývojáři už požadovali 5 eur. Je tedy možné, že se cena bude pohybovat někde v tomto rozmezí.