Zavřít reklamu

5 míst, kam by mohl směřovat další Battlefield

Do jaké doby by jste zasadili nový díl Battlefieldu? Tipů je spoustu, bude některý skutečností?

28. 2. 2018    

V tomto týdnu byla zpráva, že nový Battlefield bude hratelný na EA Play. Hra ukázala, že bylo možné vytvořit pevný zážitek z první světové války a úspěšně prezentovala hráčům brutální on-line zážitek a přesvědčivou kampaň. Takže kam bude směřovat další hra? Zde je pět míst, kde může být další díl Battlefieldu zasazen.

1. Druhá světová válka

Jeden z největších předpokladů ohledně dalšího Battlefieldu je, že bude ve druhé světové válce. To by nebylo vůbec na škodu, jelikož první hra se odehrávala v roce 1942 a uplynul dostatek času zvažovat návrat. Jedním z problémů s touto teorií je, že Call of Duty ve skutečnosti udělalo přesně to, že v loňském roce vyšel díl právě z druhé světové války, takže může být nepravděpodobné, že se EA přesune do stejného prostoru. Samozřejmě, hry Battlefield a Call of Duty byly často nastaveny ve stejných obdobích, takže WWII není úplně vyloučena. Je tu také skutečnost, že jsme opravdu neviděli mnoho stříleček z druhé světové války této generace. Ať už se Battlefield rozhodne znovu navštívit druhou světovou válku (je to pouze odhad, ale stojí za zmínku), mohl by naprosto sdílet prostor s Call of Duty.

2. Blízká budoucnost

Druhá představa, která se v současné době pohybuje po internetu, je, že nová hra Battlefield bude Bad Company 3. Poslední hra, Bad Company 2, byla propuštěna v roce 2010 a byla přímým pokračováním Bad Company. Série se koná v blízké budoucnosti během druhé rusko-americké války a je známá pro své masivně zničitelné prostředí. Hlavním problémem, který byl u BF 3 a 4 bylo, že oba hodně čerpali ze série Bad Company. Mohli by jít ještě dál do budoucnosti, ale zdá se, že hráči jsou momentálně trochu unavení na futuristické střílení.

3. Vietnam

Battlefield Vietnam z roku 2004 byl zvláště zajímavý svým bojem, přičemž obě strany měly divoké zbraně a vybavení. USA spoléhaly na vozidla a těžké stroje, zatímco Vietcong praktikoval partyzánskou válku a využíval pasti. To by mohlo přinést něco nového a moderního do online střílečky a znamenat odvážnou změnu tempa. Zvláštní význam by však přinesl tento tón, vzhledem k brutalitě a povaze vietnamské války. Válka v džungli by mohla být velmi zajímavou dynamikou pro moderní hru Battlefield a mohla by vyniknout sérii od svých konkurentů.

4. Válka v Iráku (proti iráckým diktátorům?)

Bylo jen velmi málo her, které prozkoumaly válku v Perském zálivu nebo které se zabývaly válkou v Iráku. Tyto moderní konflikty jsou obzvláště citlivé jako nastavení videohry kvůli jejich nedávné a vysoce propagované povaze. Když hovoříme o válečných hrách, je snadné zapomenout na velmi reálné téma, na kterém jsou tyto hry založeny. V podstatě, když používáme válku jako prostředí pro střelce, je hlavním cílem, aby hráče bavilo zabíjení ostatních hráčů, což je skutečnost, která se zdá být necitlivá v jeho ignorování skutečností konfliktu.

Myslím, že je čas pro hru, která zkoumá tyto moderní konflikty, a to s použitím stejné péče, která byla přijata v Battlefield 1. Válka v Zálivu by mohla být velmi zajímavým prostředím pro další hru, vzhledem k obrovským rozlehlým plochám a různým vozidlům . Zda by se EA chtěla potýkat s nevyhnutelným odporem, který by vznikl, je nepravděpodobné.

5. První světová válka – pokračování?

V první světové válce je ještě spousta příběhů, které mohli být dalším pokračováním. DLC přidala od svého uvedení na trh hodně map a prostředí z první světové války, ale přece jenom je třeba více prozkoumat dění nebo udělat příběhovou linku některého z vojínů. Battlefield 1 byl pro EA obrovským komerčním úspěchem, takže je možné, že by v tom chtěli pokračovat. Budeme muset počkat, dokud se o tom oficiálně nevyjádří.