Zavřít reklamu

3 důvody, proč nebude Atreus v novém God of War přítěží

Atreus jako ocásek za zadkem nebo si užijeme čas i bez něj?

23. 1. 2018    

V novém God of War přibude jedinec neboli Kratosův syn Atreus, který bude stát po jeho boku celý příběh. Vztah otce a syna představuje zajímavý příběh, ale jsou tu hráči, kteří se toho začínají bát. To je pochopitelné, protože roky špatných Questů s někým po boku, zanechali v lidech špatný pocit.

Tým Studio Santa Monica si je vědom těchto obav a tým pracuje, aby zajistil, že Atreus obohatí herní hru God of War a nebude nás při hraní obtěžovat.

Žádné rozmazlování

V první řadě, Kratos se nebude snažit sledovat zdraví Atrea. Je zcela jasné, že syn je naučený, aby do všech soubojů šel z rozvahou a otce nechal jít prvního. Atreus se bude pohybovat, jak sám bude chtít, s tím, že otcovi bude vždy krýt záda, kdyby se dostal do nebezpečné situace. Ačkoli Atreus bude stálou přítomností, nebude pro nás rozptýlením.

Kratos v čele

Atreus bude doprovodná postava, která bude upřímná a odvážná. Kratos bude mít sadu nových schopností a pravomocí, které si budete moct vylepšovat. Čím více schopností Kratos obdrží, tím lepší bude mít útoky i Atreus, v podstatě, když se bude zlepšovat otec, syn také. Jak je zmíněno výše, Kratos vždy provede první útok a můžeme si určit, zda Atreus zasáhne nebo zůstane pozadu.

Jaký otec, takový syn

Když hrajeme hry, rádi jsme zodpovědní za náš vlastní úspěch a neúspěch. Jedna frustrace s doprovodnými postavami je, že jejich chování je často mimo naši kontrolu a dělají věci, které nechceme. V God of War, Atreus dělá některé věci automaticky, ale jeho nejvýznamnější činy se dějí podle vašeho uvážení. Kratos je přece jenom bůh a nepotřebuje pomoc od dítěte.

Severskou mytologii v God of War bychom měli navštívit tento rok, což ukazuje i datum v příběhovém traileru. Pokud Vás více zajímá, na co se těšit v novém díle, odkaz naleznete ZDE.