Zavřít reklamu

14 minutový Výlet do přírody. Takhle se hraje remake první Mafie.

Ikonická mise si zachovala svou atmosféru i v chystané předělávce.

22. 7. 2020     Zdroj

Vývojáři z 2K nám konečně představují Mafia: Definitive Edition v první opravdu rozsáhlé gameplay upoutávce. V původní Mafii je jen málo misí ikoničtějších než Výlet do přírody. Možná právě proto dostáváme jako první ochutnávku právě tuto misi. Během patnácti minut si můžete udělat lepší představu o tom, jak očekávaný remake zachází se svojí předlohou.

Samotný gameplay doprovází komentář jednoho z vývojářů. Moc nových věcí se během něj nedozvíme. Za zmínku stojí snad jen to, že je od začátku k materiálu přistupováno s patřičnou úctou. Nejde tak o radikální remake – původní mise a základní charakteristiky Mafie zůstávají, jsou jen aktualizovány pro současnou generaci hráčů.

Ve videu si můžeme všimnout, že byl omlazen původní soubojový systém. Nyní připomíná spíše přestřelky ze třetího dílu než už dost zdřevnatělé potyčky z dílu prvního. Úlitba dnešní době proběhla například i z hlediska přebíjení, kdy už si nebudeme muset dávat pozor, abysme přebíjeli, až když nám opravdu dojdou náboje. Kulky neztratíte, ani když vyměníte zásobník dříve.

V ukázce nechybí ani záběry z ostatních misí, kdy se párkrát ukáže i mnohými nenáviděný závod formulí. Uvidíme, jak se vývojáři poprali s úpravou jeho náročnosti. Mafia: Definitive Edition vychází 25. září na PC, Playstation 4 a Xbox One.