15 nejhezčích her minulé generace konzolí – část 3.

Poslední část našeho žebříčku o nejhezčích hrách na minulou generaci konzolí. Která hra je nejhezčí mezi nejhezčími?

5. 4. 2017     687×

5. Tomb Raider (PC)

První pětici odstartujeme rebootem Lary Croft na PC. Ta nám totiž přinesla nebývale nádherně zpracovanou vegetaci ostrova, kde je Lara uvězněna, ale nabídne také nádherné scenérie. Lařino oblečení a tělo samotné se navíc různě špiní a trhá a mladá archeoložka se tak v průběhu hry mění. Hra má navíc famózně zpracované vlasy a srst zvířat, vegetaci, a i do dálky je obraz ostrý jako břitva. Daní za krásnou hru jsou ale šílené grafické nároky, kdy mají i dnešní karty (GTX 960) problém rozjet hru na plné detaily bez pocukávání obrazu. Zde bude ale na vině spíše optimalizace hry samotné.


4. Beyond: Two Souls (PS3)

Beyond nedosahuje filmových kvalit pouze co se příběhu a atmosféry týče, ale také si s filmy nic nezadá v grafice. Beyond je nádherným kouskem a detailnost hlavních hrdinů, které ztvárnili Ellen Page a Willem Defoe, je přímo šílená. Vypadají takřka jako živí herci čemuž dopomáhá fakt, že jsou postavy vytvořeny z 30000 polygonů, což je dvojnásobek oproti jejich předchozí hře Heavy Rain. Emoce tak z postav přímo čiší, hra navíc není úplná koridorovka, ale vývojáři si poradili i s otevřenějším prostředím.


3. The Last of Us (PS3)

Vývojáři z Naughty Dog jsou jediní, komu se povedlo mít v našem žebříčku dva zástupce (Rockstar byl blízko). TLOU mačká z PS3 maximum a my tak na skvěle ztvárněný postapokalyptický svět zíráme s otevřenou pusou dodnes. Nádherné jsou samotné postavy, jejich mimika a pohyby, virem zasažená města, skvěle vyobrazena voda, měnící se roční období, a dokonce i takové detaily jako všude přítomný poletující prach. TLOU je tedy prostě a jednoduše nejen nejhezčí hrou na PS3, ale také nejhezčí hrou na minulou generaci konzolí obecně. Zbývající dvě hry jsou totiž hezčí výhradně na PC.


2. Battlefield: 4 (PC)

Čtvrtý Battlefield nebyl rozhodně kvůli bugům nejlepší hrou v sérii, ve své době byl ale na PC rozhodně nejhezčí. Dokonce tak hezký, že si vysloužil stříbrnou pozici v našem žebříčku. Jedná se o první hru, kde byl použit engine Frostbite 3 od DICE. Ten nabízí obrovskou zničitelnost prostředí, krásnou a detailní grafiku, a zároveň je nenáročný na váš hardware. Frostbite je tak dobrý, že jej EA používá takřka u každé své hry. Zda je to dobře (Star Wars: Battlefront), nebo špatně (Mass Effect: Andromeda), nechám na posouzení každému z vás. Jisté je že Battlefield Vypadal a zněl na svou dobu na PC nádherně. Škoda, že na konzolích takových kvalit nedosahoval.


1. Crysis 3 (PC)

Čekal snad někdo něco jiného? První Crysis byl nejhezčí hrou své doby a druhé pokračování není na PC výjimkou. CryEngine 3 je navíc lépe optimalizovaný, a tak vám váš herní stroj neroztaví. I tak je ale poměrně náročný na hardware. Na oplátku ale nabídne krásnou grafiku překypující detaily. Vyobrazení hlavního hrdiny v nano-obleku nebo nepřátel, ať už mimozemských nebo lidských, je skvělé. Nejlepší je ovšem kombinace džungle z prvního dílu a městské zástavby z pokračování. Různorodé a krásné prostředí tedy vyrazí dech, nejlepší je ovšem zpracování trávy, kterou snad dodnes, kromě Horizonu, nikdo nepřekonal. Crysis 3 je tak bez debat nejhezčí hrou minulé generace konzolí…na PC.