15 nejhezčích her minulé generace konzolí – část 2.

Pokračování žebříčku o nejhezčích hrách minule generace konzolí. Které hry se nedostaly až na jeho vrchol a skončily těsně pod stupni vítězů?

4. 4. 2017     900×

10. Halo 4 (Xbox 360)

Nejhezčí exkluzivní hra na Xbox 360 si uzurpovala desáté místo v našem žebříčku. Halo předběhlo Killzone především díky detailnějšímu prostředí nebo skvělým filmečkům s výbornou mimikou, jež si v ničem nezadají s animovanými filmy. Vizuální třešničkou na dortu jsou potom neonově světélkující nepřátelé v tmavém prostředí. Škoda, že Xbox 360 nepodporoval HDR.


9.BioShock: Infinite (PC)

Další hra, která nám učarovala svým vizuálním stylem. BioShock vypadá, jak by jej někdo namaloval a poté převedl do počítačové animace. Hra ovšem nepostrádá detaily a plovoucí město Columbia skrývá mnohá nádherná zákoutí. Nejpůsobivější je pohled shora na celé obrovské město nebo také skvěle vytvořená postava Elizabeth a její hluboké modré oči.


8. Uncharted 3: Drake´s Deception (PS3)

Když se tak krásná hra jako Uncharted octne až na 8. místě našeho žebříčku, tak vám musí být jasné, že před námi budou opravdu nádherné hry. Uncharted, v době svého vydání, nadchnul skvěle zpracovanými postavami, jejich mimikou a také pohybem. Herní prostředí také nezůstalo pozadu a nádherné scenérie na poušti, při skoku z hořícího letadla nebo na obrovskou vlnu, která smete celou loď se zaryjí pod kůži snad každému. Ruku v ruce s fyzikou jde o jednu z nejhezčích her na PS3.


7. Max Payne 3 (PC)

Max Payne vyšel na PC o dva týdny později než na konzole. Dočkali jsme se ale výborného, a především kvalitního portu, který nebyl vůbec náročný na hardware, což nebývalo do té doby u Rockstaru zvykem. Samotný Max má jeden z nejrealističtějších pohybů, jaký jsme u herní postavy viděli. Ať už při chůzi nebo zpomaleném skoku. Detailní prostředí, parádní oheň nebo skvělá fyzika každé vystřelené kulky jen podtrhují tuto vizuální nádheru.


6. God of War: Ascension (PS3)

Když vyšel God of War: 3, tak jsme si mysleli, že krásněji vyobrazená sága o zkáza Olympu už být nemůže. Jak jsme se spletli! Ascension nejen, že přidává na „kráse“ hlavnímu hrdinovi Kratosovi, na němž nyní vidíte každou jizvičku, nebo jeho nepřátelům kteří jsou nejen různorodí, ale také nádherně odporní, navíc ale také zvyšuje variabilitu prostředí. O hektolitrech prolité krve se snad ani nemá cenu zmiňovat. Už se těšíme, co nám po grafické stránce přinese nový díl.

Poslední část, kde se podíváme na nejhezčí grafické zázraky minulé generace konzolí, najdete na Vyťukej už zítra v 18:00.