15 nejhezčích her minulé generace konzolí – část 1.

V následujících dnech se podíváme na nejhezčí hry minule generace konzolí. Která je ta nejkrásnější?

3. 4. 2017     966×

Dneškem počínaje vám budeme přinášet novou „Nej“ rubriku, která se zaměří na hry, jež jsou v něčem lepší než ostatní. Mohou to být hry s nejlepším příběhem, nejpropracovanější umělou inteligencí nebo hry s nejlepší mimikou. Témat je opravdu mnoho a jako první jsme vybrali 15 nejhezčích her minulé generace konzolí. Zpozornět by tedy měli všichni, komu jde především o grafické pozlátko.

Minulá generace konzolí zahrnuje Xbox 360 od Microsoftu, PS3 od SONY a také Wii od Nintenda. Hry, jež se tedy v tomto žebříčku objeví vyšly mezi lety 2006–2013 (včetně) na konzole Xbox 360, PS3 a PC – Wii nemá vinou nízkého výpočetního výkonu své zastoupení. Výběr byl tak široký a zástupci tak kvalitní, že se nám do konečné patnáctky nevešly tak krásné tituly jako je Metro: Last Light s postapokalyptickou atmosférou, L. A. Noire s přelomovou mimikou postav, životem překypující Los Santos z GTA V nebo závodní simulátory Forza Motorsport 4 a Gran Turismo 6. Závěrem ještě dodáme, že v článku bude vždy obsaženo maximálně pět her. Tento článek tedy bude rozdělen na 3 části.

15. Journey (PS3)

První exkluzivní zástupce ze stáje SONY se do našeho žebříčku taktak prokousal. Nesmírně nám ale učarovala grafická stylizace celého titulu, která je nevídaná a opravdu umělecká. Každý může v dění na obrazovce spatřit něco trochu jiného. Graficky skvěle jsou ale skvěle zpracovány různé přírodní živly, ať už sníh zařezávající se pod kůži nebo písek na zlatavé poušti. Journey je tedy hrou nádhernou spíše díky své stylizaci, než detailnosti prostředí a takových her je zatraceně málo.


14. Far Cry 3 (PC)

Far Cry 3 nám na konzole, ale především na PC, přinesl krásné vyobrazení tropického ostrova. Ať už se jednalo o faunu nebo floru. Realisticky zpracovaná voda nebo vysoká tráva, v níž jste se museli schovávat před různými predátory, opravdu nadchla. Stejně jako detailně zpracované šelmy a jiná zvířata, která jste museli lovit. Na PC navíc nebyla hra nikterak náročná. Dunia engine se Ubisoftu opravdu povedl.


13. Gears of War: Judgment (Xbox360)

Spin-off populárních „Gearsů“ nepatřil sice mezi nejkvalitnější hry, jeho grafika byla ale parádní a ukázala, čeho je schopen starý Unreal Engine na podobně starém Xboxu. Hra vypadá skvěle a detaily postav, všude stříkající krev, kouř unikající z rozpálené hlavně nebo dynamické nasvětlení do té doby nevypadaly líp. Jednoznačně jedna z nejhezčích exkluzivit pro X360, která běžela krásně i v multiplayeru.


12. Alan Wake (PC)

Dnes hodnotíme port Alana Wakea z PC a ne jeho o dva roky starší xboxovou verzi. Ta by se totiž, vinou horších detailů nebo nižší rozlišení (do HD byla pouze dopočítávána), do našeho přehledu nedostala. Alan na PC ale nabízí především skvěle zpracovanou krajinu, jako jsou lesy nebo kapradí, a skvělé dynamické změny počasí a s nimi spojenou hustou mlhu, jež ještě podtrhuje výborná fyzika. Jedinou kaňkou na kráse tak byly vyšší hardwarové nároky titulu.


11. Killzone 3 (PS3)

Sci-fi střílečka od holandských Guerilla Games postavená na jejich interním enginu nám doslova učarovala. Nádherně už vypadal předchozí díl. Třetí díl ale posunul grafiku až na filmovou úroveň a zpracování vojáku a jejich smrtící rudé oči nebo samotných zbraní je doslova nádherné. Samozřejmostí jsou skvělé zpracované interiéry i exteriéry a jejich různorodost. To vše navíc se stabilním snímkováním i v multiplayeru nebo ve 3D.

Zítra v 18:00 přineseme pokračování článku, kde se podíváme na hry, které se v žebříčku umístily na 10. až 6. místě.